Ви є тут

Головна

Студентський семінар-конференція «Школа педагогічної майстерності»

Версія для друкуВерсія для друку
Дата публікації: 
п'ятниця, травня 17, 2013

Наприкінці квітня 2013 року в Канівському училищі культури і мистецтв Черкаської обласної ради відбувся студентський семінар-конференція «Школа педагогічної майстерності» на тему «Дидактичні системи».

Проведення щорічних семінарів-конференцій для студентів-випускних курсів училища, які отримують додаткову кваліфікацію «викладач фахових дисциплін» стало вже доброю традицією.

Метою семінару є підвищення психолого-педагогічної компетентності студентів.

Цього року почесними гостями семінару були: Мартинович Валентина Володимирівна - директор Канівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №6 з поглибленим вивченням іноземних мов, спеціаліст вищої категорії, старший учитель, Підгайна Ірина Володимирівна - спеціаліст вищої категорії, старший учитель Канівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №6, голови предметно-циклових комісій училища: Близнюк Р. О., Шевченко П. М., Шевчук В. А., Ярош Л.В., Павленко О.В, викладачі училища: Пилипчук М. В., Холод М.О., Жабенко В. С.

                                       

Семінар-конференцію відкрила заступник директора з виробничого навчання Мащенко Ольга Василівна. Вона привітала всіх учасників та побажала плідної співпраці й обміну думками.

Музичне привітання підготували студенти випускних курсів Дудла В., Радько І., Харченко Г.

У вступному слові керівник курсу, викладач вищої категорії Близнюк Валентина Іванівна зазначила, що теоретичні знання, які студенти отримали в процесі роботи над проектом «Дидактичні системи», стануть базою для їх успішної педагогічної діяльності.

Загалом  у педагогіці виділяють три групи дидактичних систем (за І.П. Підласим): традиційна, педоцентриська, сучасні дидактичні системи. В рамках проекту студенти досліджували сучасні дидактичні системи – це виховні та навчальні технології, які модернізовані до потреб сьогодення.

У коротких презентаціях студенти  змогли окреслити основні напрями своїх досліджень.

Зацікавила учасників семінару інформація про гуманно-особистісну технологію Ш.О. Амонашвілі  (Вітрянюк К., Кравчук Т.). На цю тему гості провели майстер-класи. Мартинович В.В. розповіла про інноваційні аспекти діяльності сучасного загальноосвітнього навчального закладу. Підгайна І.В. цікаво і змістовно поділилася власним досвідом застосування технології Амонашвілі  на практиці. Ірина Володимирівна продемонструвала як можна організувати успішне навчання і виховання особистості, як дати можливість кожній дитині відчути радість від успіху. Вона презентувала проект «Вісті з тижнів дітей». Кожний тиждень присвячений окремій дитині класу, має свою назву, свій план, до участі в ньому залучені цілі родини. Завершила вона свій виступ порадою від Амонашвілі «Про мудрість виховання».

Своїми дослідженнями умов успішного впровадження технології «створення ситуації успіху» поділився Радько Іван .

Особливий інтерес у студентів музичних спеціальностей  викликала інформація про те, що ідеї великого теоретика і практика з питань розвитку колективу А.С.Макаренка  є актуальними для керівника творчого колективу. З цією темою учасників познайомили Ляш О., Кущенко С. Майстер-клас провів старший викладач, викладач вищої категорії, керівник духового оркестру училища Близнюк Р.О.

Завдяки дослідженням Федоренко Л., Маслака М., Дудли В. учасники семінару-конференції здійснили заочну подорож до с. Сахнівки, Корсунь-Шевченківського району й дізналися про комплексну авторську технологію О.А. Захаренка та в яких школах Черкаської області впроваджують ідеї видатного педагога.

Досить професійним був виступ Харченко Г. з презентацією на тему : «Авторська школа М.Монтессорі. Технологія саморозвитку та природовідповідності».

Наприкінці відбулося підведення підсумків семінару-конференції. Такий семінар дає змогу студентам продемонструвати знання із предметів психолого-педагогічного циклу, обговорити актуальні проблеми, переконатися в готовності до практичної діяльності.

Коментувати