Ви є тут

Головна

Творча діяльність духового оркестру

Версія для друкуВерсія для друку
Дата публікації: 
субота, травня 18, 2013

Духовий оркестр Канівського училища культури і мистецтв Черкаської обласної ради (керівник Ростислав Олександрович Близнюк) разом з Народним ансамблем танцю «Канівчанка» (керівник Олександра Олександрівна Горідько)

стали учасниками міжнародного мистецького свята  «Садок вишневий коло хати…», яке відбулося 18 квітня 2013 р. в Городищі.

    

Ініціатором створення мистецького фестивалю 25 років тому був академік Микола Артеменко. Цей захід набув популярності не лише в районі, а й в області та за її межами, як данина пам’яті видатним геніям нашого краю.

І не дивно, адже на цій землі народились Семен Гулак-Артемовський, родина меценатів Симиренків-Яхненків. Неодноразово перебував у цьому чудовому мальовничому краї  сам Тарас Шевченко. У Зеленій Діброві жила його улюблена старша сестра Катерина Красицька.

З Вільшаною пов’язане життя козацького ватажка Максима Кривоноса, одного з найближчих сподвижників Богдана Хмельницького.  У Городищі та Млієві з 1870 по1873 рік проживав видатний етнограф, професор Павло Чубинський, автор гімну «Ще не вмерла Україна».

 

У рік відзначення 200-річчя з дня народження С.С.Гулака-Артемовського та підготовки до 200-річного ювілею з дня народження Т.Г.Шевченка, який світова українська спільнота вшановуватиме 9 березня 2014 року, міжнародне мистецьке свято «Садок вишневий коло хати» наповнилося особливим змістом.

У заходах взяли участь заступник голови обласної ради Василь Касян, голова федерації профспілок області Петро Шевченко, академік НАНУ, симиренкознавець Петро Вольвач, представники провідних навчальних закладів Черкащини, краєзнавці й митці з різних куточків України, місцеві жителі.

Приймали гостей свята голова райдержадміністрації Олександр Ганжа, голова районної ради Олександр Біба та міський голова міста Городище Володимир Мирошник.

          

Духовий оркестр Канівського училища культури і мистецтв зустрічав учасників фестивалю, створював святкову атмосферу, козацьким маршем супроводжував урочисту ходу. Перед відкриттям фестивалю-конкурсу аматорів сцени, оркестр виступив зі своєю концертною програмою. Прозвучали твори вітчизняних та зарубіжних композиторів. Солісти оркестру студенти відділу народного пісенного мистецтва  Руслан Верескун та Надія Шеляг. Ведуча концертної програми духового оркестру - студентка ІІІ курсу Оксана Ляш. 

Господарі свята талановиті, щирі люди з теплотою приймали наші колективи.

За підсумками фестивалю оркестр училища  було відзначено дипломом лауреата Міжнародного мистецького свята «Садок вишневий коло хати».       

Куратор відділу В.І. Близнюк

Коментувати