Спеціалізація „Режисура видовищно-театралізованих заходів” займає помітне місце серед чисельних напрямків підготовки фахівців у Канівському коледжі культури і мистецтв. Її історія та розвиток невід’ємно пов’язані з життям училища, з натхненною творчістю тих викладачів, які стояли біля першоджерел:
1957 р. - Іван Іванович Ширінгін,
1958 р. - Йосип Єханович Шапіро,
1969 р. - Станіслав Кіндратович Шевчук,
1972 р. - Тетяна Олексіївна Шевчук,
1977 р. - Ольга Василівна Коляда (Мащенко),
1978-1980 р. - Антоніна Петрівна Зубко,
1979 р. - Микола Іванович Колядко
1979-1983 р. - Любов Іванівна Нестеренко
В наш час педагогічну естафету продовжують:
1980-1987 р. - Лідія Львівна Волкова,
1989 р. - Валерій Анатолійович Шевчук,
2002 р. - Вікторія Миколаївна Веріковська,
2010 р. - Валентина Іванівна Шевчук.
За час навчання студенти набувають практичного досвіду в постановці різних за формою театралізованих заходів. З цією метою в кожному семестрі передбачено проведення практичного перегляду самостійних робіт, захисту постановочних планів. Професійна підготовка майбутніх фахівців забезпечується за рахунок таких дисциплін:
- „Режисура театралізованих заходів” – навчання побудоване таким чином, щоб студенти отримали глибокі практичні та теоретичні знання з предмету, що складає фундамент режисерської спеціалізації;
- „Виконавська майстерність” – основні задачі предмету - це оволодіння знаннями теорії акторського мистецтва, навичками акторської техніки формування досвіду творчої діяльності в умовах аматорської та професійної сцени;
- „Сценічна мова” – метою практичного навчання в оволодінні художнім словом є робота над різноманітними жанрами і формами художніх творів, „зовнішньою” та „внутрішньою” технікою словесної дії, орфоепією, логічною та емоційною виразністю мови, набуття навичок виконавської майстерності.
- „Сценарна майстерність” - навчальна програма забезпечує набуття теоретичних знань та практичних навичок в створенні сценарних розробок до театралізованих заходів.
Крім вищезазначених дисциплін творча підготовка майбутніх фахівців ґрунтується на комплексі предметів, до яких входять: „Декоративно-художнє оформлення театралізованих заходів”, „Звукошумове оформлення театралізованих заходів”, „Основи хореографії”, „Грим”, „Історія театру”, „Основи сценічної пластики”, „Навчальна практика”, „Методика роботи з колективом”.
Створюючи дружню, теплу атмосферу, викладачі передають студентам свої знання, діляться не тільки творчими здобутками, але й життєвим досвідом. Саме тому студенти режисерського відділу досягають значних успіхів не тільки на сцені, але й у житті. Кращі випускники режисерського відділу на ринку праці поза конкуренцією, бо в наш час жодне свято, концерт, будь-який ювілей не обходиться без організатора - режисера, який формує його у єдине ціле. Серед них - професори університету культури, завідувачі районними і міськими відділами культури, режисери та актори відомих театрів, а саме:
Деркач Світлана - завідуюча кафедрою естрадної режисури Київського національного університету культури і мистецтв, професор.
Могільницька Галина - заслужена артистка України, актриса Житомирського драматичного театру.
Приліпко Станіслав - викладач Тульчинського училища культури, відомий письменник.
Карпенюк Марина - колишня актриса Черкаського лялькового театру, нині - режисер російськомовного народного театру в м. Неаполь (Італія).
Мельник Мирослава - доцент кафедри режисури естради і масових свят Київського національного університету культури і мистецтв, декан Одеського факультету КНУКіМ.
Добровольська Вікторія - працівник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.
Погарська Яна - методист Черкаського обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи.
Білошапка Олександр - режисер телестудії «Рось».
Сало Денис - викладач режисури естрадного жанру Київського національного університету культури і мистецтв, режисер телевізійних проектів, інформаційних та розважальних програм.
Семенова Наталія - режисер Черкаського обласного академічного лялькового театру.
Мельник Ольга - провідний майстер сцени Черкаського обласного академічного лялькового театру.
Муллєр Олена - актор Черкаського обласного академічного лялькового театру.
Табашнюк Сергій - актор Черкаського обласного академічного лялькового театру.
Крапива Оксана - кореспондент ТРК «Україна», журналіст.
Нинішні студенти відділу є учасниками та переможцями багатьох Всеукраїнських, регіональних конкурсів читців, акторської майстерності, серед яких „Дельфійські ігри” (м. Київ), „Вишневі усмішки” (м. Суми). Поряд з досвідченими викладачами вони приймають активну участь у конференціях, зокрема „Курбасівських читаннях”, обласних семінарах підвищення кваліфікації. Відділом засновано конкурс читців творів Т.Г.Шевченка „Шевченківські читання”.
На відділі „Режисура видовищно-театралізованих заходів” діє студентський театр естрадних мініатюр (СТЕМ).
Презентація відділу режисури видовищно-театралізованих заходів.
Студенту-випускнику відділу "Режисури видовищно-театралізованих заходів" присвоюється кваліфікація: "Організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, організатор театралізованих народних свят і обрядів".
Можливе отримання додаткової кваліфікації „Викладач фахових дисциплін” за умови контрактного навчання.
Коментувати